EQUINOX CALM

 

Equinox Calm je novinkou letošního léta. Je určen pro nervózní a stresující koně. Ještě před uvedením na trh jsme si chtěli produkt samozřejmě sami vyzkoušet a byli jsme opět příjemně překvapeni. Z vybraných 3 koní se u všech dostavil pozitivní efekt zklidnění a soustředění.

Mezi podstatné benefity Equinox Calm se řadí to, že se jedná o komplexní minerální směs, lze ji podávat dlouhodobě a je zároveň doping free, což je důležité pro všechny majitele závodních koní. Výrobce doporučuje podávat doplněk aspoň 2 týdny před očekávanou stresovou situací.

Níže si přečtěte již jednotlivé zkušenosti z praxe.

 

 

 

Sancho of AG 191001676 169976561783868 2905689202671263791 n

Testovala Eliška Kovářová. 7 letý valášek arabského plnokrevníka je ve vyšší zátěži vytrvalostního sportu. Stres se u něj projevuje dlouhodobě a        omezuje koně i jezdce už při běžné manipulaci, při tréninku a při závodech v cizím prostředí. Je často v tenzi, špatně se zklidňuje, řeší nové                vjemy a ruch, fixuje se na koně, má vysoké tepy. Vyzkoušen již byl sirup proti stresu a čistá forma hořčíku, beze změny. Dále také byla vyzkoušena změna managementu, ustájení, změna krmiva i změna tréninkových metod, přesto že koník obecně s jezditelností problém nemá.

S nasazením Equinox Calm kůň neměl žádný problém, běžně doplňky přijímá dobře. Změna začala být viditelná cca po 12 dnech, kdy kůň začal projevovat vnitřní klid, přesto že byl na vjemy senzitivní.  Přípravek byl otestován v závodě s velmi výrazně pozitivním vlivem a změnou.

 

„Dopomohl nám k vítězství, koník se dobře zklidňoval, hořčík měl pozitivní vliv i na svaly, jejich práci a po závodní regeneraci. Za mě pecka a doporučuji, dále jej budu testovat na svém koni.“

 

Laylas Star

Testovala Tereza Buchtelová. 15 letá appaloosa klisna je slepá na jedno oko a dlouhodobě projevuje výraznou nervozitu pod sedlem, zejména nárazově při různých akcích či na vyjížďce v terénu a přehnaně reaguje na běžné podněty i na známých trasách. Pro zlepšení již byl vyzkoušen sirup proti stresu i změna managementu s postupným navykáním, motivující a pravidelnou prací, více pohybu i pobytu ve výběhu, ale bez většího efektu.

Byl nasazen Equinox Calm, který se přidával do běžné dávky granulí, s příjmem nové chuti doplňku klisna neměla problém. Již cca po týdnu byla pozorována první změna v chování. Klisna byla klidnější na vyjížďkách a na podněty které dříve řešila stresem a nervozitou nyní buď vůbec nereagovala, nebo v menší míře. Zmírnila se její lekavost a také se mírně zlepšila její ochota a celková jezditelnost při vyjížďkách.

 236493711 395285548869630 6823205333467920512 n

 

Golden Moon 

Testovala Denisa Pávková. 7 letý valášek slovenského teplokrevníka je velmi nervózní poslední dobou při tréninku na jízdárně. Má problém v klidu      postát, potí se a funí. Nervozita se projevuje i v terénu, není si jistý, má tendence prchat domů a stavět se na zadní. Problém byl řešen již s několika zkušenými trenéry, bohužel bez úspěchu.

Byl nasazen Equinox Calm. S novou chutí neměl valášek žádný problém. Cca již po 5 dávkách začínaly být viditelné první změny. Došlo k velmi výrazné pozitivní změně jak v chování, tak v jezditelnosti koně. Valášek již neprojevuje agresi při ježdění, nepotí se a nenervuje se. Celkově je nyní velmi klidný.

 

   

Děkujeme všem za projevenou důvěru.

Tým Equinox

logo

Vetys s.r.o. – Damníkov 64
561 23 Damníkov
Czech Republic